HAKKIMIZDA

2010 yılı Nisan ayında faaliyete geçen Victory Walkers Amerikan Futbolu programı, bünyesinde üniversite takımı, kulüp takımı, bayrak ve U-19 Amerikan Futbolu takımlarını bulundurmaktadır. Programımız bünyesindeki üniversite takımı, kuruluşunu takiben aralıksız olarak Üniversitelerarası Spor Federasyonu tarafından düzenlenmekte olan Üniversitelerarası liglerde mücadele etmekte, üniversitemizi ve şehrimizi başarı ile temsil etmektedir. İlk mezunlarını 2011 senesinde vermiş olan programımız, sadece kendi oluşumunun değil, ülkemiz Amerikan Futbolu’nun da gelişmesi adına büyük uğraş vermektedir. Bu doğrultuda çeşitli organizasyonlarda yer almanın yanı sıra, programımızdan mezun olan öğrenci/sporcularımızın da diğer takımlarda bu spora devam etmeleri veya başka takımlarda kurucu oyuncu statüsünde olmaları programımız tarafından ayrıca desteklenmektedir.

Walkers Amerikan Futbolu programının vizyonu yurtdışında bu sporu icra eden diğer takımlar ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşarak, bu takımlar ile yarışabilmektir. Bu amaç doğrultusunda programımız her zaman ve her koşulda kendisini geliştirebilmeyi ve önceden yapılan stratejik planlamalar uyarınca zamanında atılacak adımlar ile büyümeyi kendisine görev olarak seçmiştir. Bu süreçte programımızın en çok değer verdiği kavramlar sporcu sağlığı ve sporcu sağlığının ayrılmaz bütünleyicisi olan sporcu eğitimidir. Walkers Amerikan Futbolu programı sporcu sağlığı ve sporcu eğitimleri konularında da ayrıca öncü olmayı hedeflemektedir. Stratejik planımız çerçevesinde teknik/taktik ve kondisyon idman ve eğitimlerinin yanı sıra, periyodik sporcu sağlığı eğitimlerimiz de programımız bünyesinde yer almaktadır.

Amerikan Futbolu sporunun ülkemizde yayılmasına ve daha iyi yerlere gelmesine hizmet etmeye çabalayan programımız, bünyesinde yer alan her bir bireye bir aile ortamı sunmayı hedeflemektedir. Ömür boyu sürecek bu bağ, programın parçası olmuş bireylerin belli etik değerleri benimsemelerinde itici güç olmuştur. Walkers Amerikan Futbolu programı söz konusu etik değerleri her zaman en üst seviyelerde tutmakta, önemli olanın kazanmak veya kaybetmek değil yarışabilmek olduğunu tüm bireylerine her zaman hatırlatmaktadır.
Walkers Amerikan Futbolu programı kurulduğu günden beri desteklerini programımızdan hiç esirgemeyen Afyon Kocatepe Üniversitesi yönetimine, özelde Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na, Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve bizi her zaman destekleyen ve desteklerine her zaman ihtiyacımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrenci ve personeli ile Afyonkarahisar halkına teşekkürü her daim borç bilmektedir.

Print Friendly, PDF & Email